بلاگ ویژن

برگزاری کارگاه جامع FinTech – جلسه اول

توسط در کارگاه 6 اکتبر 2019

رویداد FinWay آغاز شد. اولین کارگاه از مجموعه کارگاه‌های آموزشی فین‌تک که تحت عنوان رویداد FinWay در حال برگزاریست، تحت عنوان کارگاه جامع Fintech در تاریخ 11 مهر ماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

در این کارگاه که مقدمه‌ای بر دیگر کارگاه‌های آموزشی فین‌تک است، در ابتدا آقای پرهام خلیلی به عنوان مدرس این رویداد، توضیحاتی کلی در مورد رویداد و روند برگزاری آن ارائه کردند.در ادامه ایشان به معرفی فین‌تک و حوزه‌های مختلف تشکیل‌دهنده فین‌تک پرداختند. سپس هر حوزه را به طور مختصر معرفی کرده و مثال‌هایی از استارتاپ‌های داخلی و خارجی هر حوزه ارائه کردند. سپس به بررسی ماهیت کسب و کارهای فعال در حوزه خدمکات مالی پرداختند و تفاوت فین‌تک و تک‌فین‌ها را مورد بررسی قرار دادند. بعد از آن تاریخچه شکل‌گیری فین‌تک و عواملی که باعث رشد بسیار زیاد آن در دهه‌ی اخیر بودند بررسی شد. در نهایت نیز توضیحاتی در مورد وضعیت یونیکورن‌های این حوزه و سرمایه‌گذاری‌های آن در سال‌های اخیر ارائه دادند.

پس از آقای خلیلی، دکتر محمود طهماسبی، مدیرعامل هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری، به توضیحاتی خلاصه در مورد فین‌تک و مفاهیم آن پرداختند. ایشان برخی از کاربردهای فناوری‌های جدید در حوزه‌های مختلف مالی که تحت عنوان فین‌تک پیاده‌سازی شده‌ بودند را معرفی کردند و مورد بررسی قرار دادند. در ادامه نیز به بررسی مفاهیم جدیدی که توسط فین‌تک‌ها ارائه شده و به عنوان ترند در حوزه سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی مطرح هستند را معرفی کردند و در کارگاه مورد بحث قرار دادند.

در نهایت، آقای آرین افشار، مدیر فینووا، حوزه‌های رشد تکنولوژی مالی، تأثیرگذاران فین‌تک و برخی آمارهای صنعت فین‌تک را مورد بررسی قرار دادند. این بخش از کارگاه پر بحث‌ترین بخش کارگاه بود. به علت سابقه فعالیت آقای افشار در حوزه فین‌تک در ایران، سؤالات زیادی از طرف شرکت‌کنندگان درباره فین‌تک از ایشان پرسیده شد و مباحث زیادی مطرح شد که در کارگاه مورد بحث قرار گرفت.
کارگاه بعدی به عنوان دومین کارگاه از رویداد FinWay، تحت عنوان کارگاه جامع FinTech، با موضوع بررسی وضعیت و آینده فین‌تک در ایران در تاریخ 18 مهر ماه برگزار خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی سایت مراجعه فرمایید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.