بلاگ ویژن

برگزاری کارگاه جامع FinTech – جلسه دوم

توسط در کارگاه 14 اکتبر 2019

دومین کارگاه از مجموعه کارگاه‌های آموزشی فین‌تک که تحت عنوان رویداد FinWay در حال برگزاریست، تحت عنوان کارگاه جامع Fintech، با موضوع وضعیت و آینده فین‌تک در ایران، در تاریخ 18 مهر ماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

این کارگاه در ادامه‌ی کارگاه گذشته، به بیان مقدماتی برای سایر کارگاه‌های فین‌تک پرداخت. در ابتدای کارگاه، آقای پرهام خلیلی خلاصه‌ای از مباحث ارائه شده در کارگاه قبلی درباره تاریخچه، عوامل مؤثر بر رشد فین‌تک در دهه اخیر و سرمایه‌گذاری در حوزه فین‌تک پرداختند. در ادامه در مورد تکنولوژی‌های ساختارشکن و تأثیرات آن‌ها در کسب و کارها بحث شد. سپس توضیحاتی درباره نسل Z، کسب و کارهای پلتفرمی، اقتصاد اشتراکی، هوش مصنوعی و داده ارائه دادند. در نهایت نیز به بررسی ترندهای موجود در صنعت فین‌تک پرداختند.

آقای رضا قربانی، بنیان‌گذار راه پرداخت، به عنوان مدرس دوم، صحبت خود را با پرسش از حضار شروع کردند. ایشان در صحبت‌های خود به بررسی عوامل شکل‌گیری و رشد کسب و کارهای فین‌تکی پرداختند. این قسمت از کارگاه به صورت پرسش و پاسخ و با نظرات شرکت‌کنندگان ادامه پیدا کرد. در ادامه، آقای قربانی در مورد وضعیت فین‌تک‌های ایران صحبت کردند و همچنین یکسری‌ پیش‌بینی‌ها در مورد آینده فین‌تک در ایران ارائه کردند.

در ادامه کارگاه، آقای مصطفی ثابتی، مدیر مرکز نوآوری بانک انصار، در مورد مقابله یا تعامل بانک‌ها و فین‎تک‌ها به ارائه پرداختند. نکته جالب این‌ بخش از کارگاه، دیدن فعالیت‌های فین‌تک‌ها از دید بانک‌ها و رویکرد بانک‌ها به فین‌تک‌ها بود. دلایل مختلفی که بانک‌ها و فین‌تک‌ها چرا در برخی موارد با هم تعامل دارند و چرا در برخی موارد به رقابت می‌پردازند نیز مورد بررسی قرار گرفت. همچنین از بانکداری باز به عنوان راهکاری مناسب برای تعامل بانک‌ها و فین‌تک‌ها یاد شد.

در ادامه رویداد FinWay، سومین کارگاه تحت عنوان کارگاه BankTech، با موضوع بررسی جدیدترین نوآوری‌ها در حوزه بانکداری در تاریخ 25 مهر ماه برگزار خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی سایت مراجعه فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.