بلاگ ویژن

برگزاری کارگاه CryptoCurrency

توسط در کارگاه 18 دسامبر 2019

کارگاه CryptoCurrency در تاریخ 14 آذر در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. این کارگاه به عنوان هفتمین کارگاه از مجموعه کارگاه‌های آموزشی فین‌تک، تحت عنوان رویداد FinWay، برگزار شد.

در ابتدای کارگاه، آقای امیر عباس امامی، مدیرعامل استارتاپ کارچین، در مورد برخی مفاهیم همچون اقتصاد اشتراکی و کسب و کارهای پلتفرمی صحبت کردند. سپس فناوری بلاکچین را به عنوان یک انقلاب در این حوزه مورد بررسی قرار دادند. در ادامه در مورد نحوه فعالیت سنتی کسب و کارها و مشکلات آن‌ها و مزایای تغییر این کسب و کارها با استفاده از فناوری بلاکچین صحبت شد. سپس در مورد انواع پول و همچنین رمزارزها توضیحات مفصلی ارائه کردند و کاربردهای بلاکچین در موضوعات مختلف را مورد بررسی قرار دادند. در نهایت نیز در مورد کارچین به عنوان یک بلاکچین بر مبنای اتریوم در حوزه تاکسی‌های اینترنتی توضیحات مفصلی ارائه کردند و همچنین استراتژی‌های این کسب و کار را تشریح کردند. شرکت‌کنندگان نیز در مباحث همکاری داشتند و گفت و گوی زیادی رد و بدل شد.

در بخش بعدی و انتهایی کارگاه، آقای میر سهیل نیک‌زاد به عنوان یک فعال در حوزه بازار رمزارزها تحت عنوان بیتکوینر، نحوه کار بیت‌کوین به عنوان یک نمونه معروف از رمزارزها به زبان بسیار ساده مورد بررسی قرار دادند. در این بررسی تمامی مراحل از ایجاد کیف پول برای معامله بیتکوین تا استفاده از آن در موضوعات گوناگون و همچنین تاریخچه فعالیت این رمزارز و سرگذشت فعالین آن تشریح شد. در ادامه نیز تعدادی رمزارز دیگر با کاربردهای مختلف را معرفی کردند و مورد تحلیل قرار دادند.

در ادامه رویداد FinWay، هشتمین کارگاه تحت عنوان کارگاه PFM، با موضوع بررسی فناوری‌ها و نوآوری‌های جدید در امور مالی شخصی و شرکتی در تاریخ 21 آذر ماه برگزار خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت Finway.ir مراجعه فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.