بلاگ ویژن

برگزاری کارگاه InsurTech

توسط در کارگاه 2 دسامبر 2019

کارگاه InsurTech در تاریخ 30 آبان در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. این کارگاه به عنوان پنجمین کارگاه از مجموعه کارگاه‌های آموزشی فین‌تک، تحت عنوان رویداد FinWay، برگزار شد.

در ابتدای کارگاه، آقای مهدی ملکی، معاون برنامه‌ریزی و نوآوری بیمه رازی، به تدریس پرداختند. ایشان با اشاره به یکی از گزارش‌های McKinsey، به توضیحات و تحلیل‌هایی در مورد Digital Insurance پرداختند. در این گزارش فعالیت‌های بیمه به 5 دسته Claims، Pricing، Distribution، Marketing و Product development تقسیم شده است که تأثیر ظهور تکنولوژی‌های جدید در هر کدام از این حوزه‌ها مورد بررسی قرار گرفت. همچنین ایشان راهکارهایی کاربردی برای شروع به فعالیت در حوزه InsureTech و تعامل با بیمه‌ها ارائه کردند.

در بخش بعدی کارگاه، آقای پرهام خلیلی صحبت‌های خود را با ارائه آمارهایی از وضعیت بیمه در جهان و ایران شروع کردند. سپس در مورد چالش‌های صنعت بیمه به تفصیل به صحبت پرداختند. در ادامه استارتاپ‌های حوزه بیمه را با دسته‌بندی مشخص معرفی کردند و به ارائه اطلاعاتی در مورد وضعیت سرمایه‌گذاری و قراردادهای سرمایه‌گذاری در این حوزه پرداختند.

در بخش انتهایی کارگاه، آقای آرمین محمد حسینی، هم‌بنیانگذار و مدیر محصول بیمیتو، به ارائه تجربیات خود از فعالیت در حوزه InsurTech پرداختند. در ابتدا و پس از ارائه برخی توضیحات در مورد صنعت بیمه و InsurTech، چالش‌ها و فرصت‌های فعالیت در این حوزه در ایران را مورد بررسی قرار دادند. سپس به معرفی بیمیتو و سیر تکامل آن تا کنون پرداخته و نقشه‌ راه آینده بیمیتو را بیان کردند.

در ادامه رویداد FinWay، ششمین کارگاه تحت عنوان کارگاه LendTech، با موضوع بررسی تحولات و نوآوری‌های جدید در حوزه وام‌دهی و تأمین مالی در تاریخ 30 آبان ماه برگزار خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت Finway.ir مراجعه فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.