بلاگ ویژن

برگزاری کارگاه LendTech

توسط در کارگاه 11 دسامبر 2019

کارگاه LendTech در تاریخ 7 آذر در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. این کارگاه به عنوان ششمین کارگاه از مجموعه کارگاه‌های آموزشی فین‌تک، تحت عنوان رویداد FinWay، برگزار شد.

در ابتدای کارگاه، آقای امیر حق رنجبر، مدیرعامل ایران‌رنتر به تدریس پرداختند. ایشان در مورد P2P Lending توضیحاتی ارائه کردند و به معرفی آن پرداختند. سپس از ایران‌رنتر به عنوان یکی از نمونه‌های P2P Lending در ایران نام بردند و مسیر طی شده توسط این استارتاپ را مورد بررسی قرار دادند. در ادامه در مورد نحوه فعالیت و بخش‌های مختلف ایران‌رنتر توضیحاتی ارائه کردند. سپس به بررسی چالش‌هایی که در گذشته با آن رو به رو بودند پرداختند و چالش‌های کنونی را نیز مورد تحلیل قرار دادند. در نهایت نیز آمارهایی از وضعیت این استارتاپ و برنامه‌های آتی آن ارائه کردند. بخش زیادی از این قسمت کارگاه به پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان اختصاص داشت و گفت و گوی مفیدی صورت گرفت.

در بخش بعدی کارگاه، آقای پرهام خلیلی در مورد انواع روش‌های وام‌دهی و تأمین مالی، به طور کلی Alternative Financing، مباحثی را به شرکت‌کنندگان ارائه کردند. در ابتدای این بخش به بررسی تاریخچه Alternative Lending و ارائه برخی آمارهای جهانی در این حوزه پرداختند. سپس به صورت جزیی به بررسی انواع روش‌های Alternative Lending پرداخته و در مورد حوزه تمرکز آن نیز توضیحاتی ارائه کردند. در نهایت نیز در مورد Crowd Sourcing به عنوان مفهوم پایه برای تأمین مالی جمعی صحبت کرده و انواع روش‌های تأمین مالی جمعی را مورد بررسی قرار دادند. در این بخش از کارگاه نیز شرکت‌کنندگان فعال بودند و گفت و گوی زیادی صورت گرفت.

در بخش انتهایی کارگاه، آقای علی عمیدی، مدیرعامل کارن‌کراد، به ارائه تجربیات خود از فعالیت در حوزه Crowd Funding پرداختند. در ابتدا از شروع این حوزه در ایران، تلاش‌ها برای جاانداختن مفهوم آن و چالش‌هایی که با آن برخورد داشتند سخن گفتند. سپس به بررسی وضعیت‌های مختلف این حوزه در طول چند سال اخیر و علی‌الخصوص وضعیت فعلی آن پرداختند. همچنین در مورد مشکلات رگولاتوری و چشم‌اندازهای این حوزه نیز توضیحاتی ارائه کردند.

در ادامه رویداد FinWay، هفتمین کارگاه تحت عنوان کارگاه CryptoCurrency، با موضوع فناوری بلاکچین به عنوان پارادایم نوین خلق و انتقال ارزش در تاریخ 14 آذر ماه برگزار خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت Finway.ir مراجعه فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.