بلاگ ویژن

برگزاری کارگاه RegTech

توسط در کارگاه 21 فوریه 2020

کارگاه RegTech در تاریخ 28 آذر در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. این کارگاه به عنوان نهمین کارگاه از مجموعه کارگاه‌های آموزشی فین‌تک، تحت عنوان رویداد FinWay، برگزار شد. در این کارگاه در مورد فناوری‌ها و نوآوری‌های جدید در پیوند قانون و فناوری صحبت شد. همچنین در مورد چالش‌ها و فرصت‌های توسعه‌ی دسته‌ای از فین‌تک‌ها تحت عنوان RegTech از نظر فعالین این حوزه بحث شد.

در ابتدای کارگاه، آقای پرهام خلیلی به بررسی تاریخچه قانون‌گذاری و روند آن در طی سال‌های اخیر پرداختند. ایشان در ادامه دلایل ظهور و رشد استارتاپ‌های RegTech مورد بررسی قرار دادند و در مورد دسته‌بندی این استارتاپ‌ها صحبت کردند. در ادامه برخی آمارها و ارقام در مورد فعالیت این استارتاپ‌ها ارائه شد. در این کارگاه نیز همانند کارگاه قبلی، شرکت‌کنندگان در قالب تعدادی تیم، به طراحی یک استارتاپ RegTech پرداختند.

در بخش بعدی کارگاه، آقای محمد یونسی به عنوان وکیل دادگستری فعال در این حوزه، در مورد وضعیت ایران در RegTech و همچنین نحوه برخورد قانون‌گذار ایران با این موضوع صحبت کردند. همچنین به ارائه برخی مثال‌ها در حوزه جرائم رایانه‌ای و کاربرد RegTech در برخورد با این مسائل پرداختند.

در بخش بعدی و انتهایی کارگاه، آقای حامد اکبری، هم‌بنیان‌گذار یوآیدی، به عنوان یک نمونه‌ی پیشروی ایرانی در حوزه RegTech، در مورد یوآیدی صحبت کردند. ایشان از ابتدای شروع فعالیت کاری خود توضیحاتی ارائه کردند و نشانه‌هایی که ایده یوآیدی را در ذهن ایشان پروراند تشریح کردند. همچنین در مورد نحوه عملکرد، چالش‌ها و مسیر آینده‌ی یوآیدی نیز توضیحاتی ارائه شد.

در ادامه رویداد FinWay، دهمین کارگاه تحت عنوان کارگاه PayTech، با موضوع نوآوری در انتقال ارزش در تاریخ 5 دی ماه برگزار خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت Finway.ir مراجعه فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.