بلاگ ویژن

برگزاری کارگاه WeathTech

توسط در کارگاه 29 نوامبر 2019

کارگاه WealthTech در تاریخ 23 آبان در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. این کارگاه به عنوان چهارمین کارگاه از مجموعه کارگاه‌های آموزشی فین‌تک، تحت عنوان رویداد FinWay، برگزار شد.

در ابتدای کارگاه، آقای محمد قاسمی، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان توسعه فناوری سوشیانت، به تدریس پرداختند. ایشان در مورد بازار سرمایه و کارکردهای آن در اقتصاد توضیحاتی ارائه کردند. در ادامه در مورد انواع سرمایه و روش‌های سرمایه‌گذاری را معرفی کرده و وضعیت پس‌انداز مردم ایران را بررسی و تحلیل کردند. سپس به معرفی WealthTech و رسالت‌ آن پرداختند. در نهایت نیز 4 سطح مشاوره رباتیک را تشریح کردند.

در بخش بعدی کارگاه، آقای پرهام خلیلی صحبت‌های خود را با ارائه آمارهایی از وضعیت ثروت در جهان و ایران شروع کردند. در ادامه به بررسی تاریخچه مدیریت ثروت پرداختند و میزان سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در این حوزه در سال‌های اخیر و دسته‌های مختلف WealthTech را بررسی کردند. سپس به بررسی عوامل تأثیرگذار در رشد و توسعه WealthTech و وضعیت آن در دنیا پرداختند. در ادامه، Robo-Advisor را به عنوان یکی از مهمترین زیرمجموعه‌های WealthTech معرفی کرده و نحوه فعالیت‌ آن‌، وضعیت آن در دنیا، معیارهای تفاوت و پیش‌بینی‌های آینده آن را تشریح کردند و چند مثال از موفق‌ترین Robo-Advisorهای دنیا ارائه کردند. پس از آن به معرفی دیگر زیرمجموعه‌های WealthTech همچون Micro Investing، Financial Service Software، Digital Brokerage و Investing Tools پرداخته و به صورت جداگانه آن‌ها را تشریح کردند.

در بخش انتهایی کارگاه، خانم فاطمه جعفری، مدیرعامل سهامیاب، به ارائه تجربیات خود از فعالیت در حوزه WealthTech پرداختند. در ابتدا و پس از ارائه برخی توضیحات در مورد WealthTech، چالش‌ها و فرصت‌های فعالیت در این حوزه در ایران را مورد بررسی قرار دادند. سپس به معرفی سهامیاب و سیر تکامل آن تا کنون پرداخته و چشم‌اندازهای آینده سهامیاب را بیان کردند. در ادامه برخی از تجربیات شخصی خود در این حوزه را به شرکت‌کنندگان انتقال دادند و در مورد رویکرد خود در توسعه محصول مطالبی بیان نمودند.

در ادامه رویداد FinWay، پنجمین کارگاه تحت عنوان کارگاه InsurTech، با موضوع بررسی تحولات و نوآوری‌های جدید در حوزه بیمه در تاریخ 30 آبان ماه برگزار خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت Finway.ir مراجعه فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.