بلاگ ویژن

فراخوان شتابدهی ویژن استودیو برای جذب استارتاپ های نوآور

توسط در استارتاپ 3 فوریه 2022

همه ما در طول زندگی‌مان ایده‌ها یا کار‌های نیمه انجام‌شده‌ای داشته‌ایم که هرگز به سمت آنها برنگشتیم و آنهارا به نتیجه‌ای نرساندیم. ترس از جزئیات ندانسته و یا از دست دادن سرمایه در مسیری نامعلوم اجرای آنها را به تعویق می‌انداخت یا به صورت کلی آن ایده‌ها را کنار می‌گذاشت.

حال در عصر دیجیتال راه‌اندازی کسب‌وکار نسبت به ادوار گذشته راحت‌تر و زیرساخت‌های آن در دسترس‌تر است. کانال‌های معرفی و فروش ایده نتنها برای افراد اهل فن، بلکه برای هر فردی که سطح سواد متوسطی از کار با کامپیوتر و ابزارهای دیجیتال دارد مهیا هستند. همچنین فراگیر شدن فرهنگ کارآفرینی، فضاهای کار اشتراکی ارزان و همینطور وجود شتابدهنده ها و سرمایه‌گذاران از جمله عواملی هستند که این مسیر را برای افراد هموارتر کرده‌اند. خطر بالای شروع یک کسب‌وکار نوآورانه باعث شد تا در دنیا، سرمایه‌گذاران خطرپذیر ایجاد شوند. آنها نه تنها بخشی از خطر مالی ایجاد کسب‌وکار را به عهده می‌گیرند، بلکه با امکاناتی که در اختیار تیم‌ها قرار می‌دهند، هزینه راه‌اندازی را بیش از پیش کاهش می‌دهند و با راهنمایی و اتصال تیم به شبکه خود مسیر را سریع‌تر، راحت‌تر و شفاف‌تر می‌کنند.

اما هر کدام از سرمایه‌گذاران در مرحله متفاوتی حاضر به همکاری با یک کسب‌وکار هستند و توقع‌های متفاوتی از تیمی که می‌خواهند روی آن سرمایه‌گذاری کنند دارند. شتابدهنده‌ جزو اولین این سرمایه‌گذاران است و یک فرد یا تیم علاقمند به ایجاد کسب‌وکار می‌تواند به آن مراجعه کند.

ویژن تاکنون با برگذاری دوره‌های آموزشی در حوزه‌های مربوطه، مشاوره به ده‌ها کسب‌وکار با هدف توسعه‌بخشی و کمک به جامعه نوآور ایران قدم در این راستا نهاده‌است. حال در اولین فراخوان خود، قصد دارد تا از استارتاپ‌های نوآور حمایت کند و با پایین آوردن نرخ شکست در آنها در مسیر رشد و نمو کمک کند. اولویت‌های پذیرش در ویژن عبارت‌اند از تیم‌هایی که در حوزه‌های زیر مشغول به فعایت هستند:

فین‌تک;

هوش مصنوعی;

بلاک‌چین;

محتوای دیجیتال.

در برنامه شتابدهی‌مان سعی داریم تا جای ممکن به عموم نیازهای اولیه راه‌اندازی کسب‌وکار پاسخ دهیم. آموزش‌های مورد نیاز در مراحل مختلف نمو استارتاپ در راستای مهیا ساختن زیرساخت‌های علمی راه‌اندازی کسب‌وکار و همچنین اطلاعات بازار هدف آنها و به علاوه برگزاری جلسات هفتگی منظم در جهت ایجاد اطمینان از درستی حرکت تیم‌ها، ایجاد شبکه‌ای برای اتصال تیم‌ها به افراد و سازمان‌هایی که به آنها نیاز دارند و در نهایت کمک به تیم‌ها درجهت پیداکردن سرمایه‌گذار مناسب و همچنین در جنبه‌های مختلف فرآیند جذب سرمایه از خدمات پایه برنامه شتابدهی است.

روند پذیرش تیم‌ها به این شکل است که تیم‌های متقاضی پس از ثبت در خواست در وبسایت ویژن، توسط تیم ارزیابی مجموعه بررسی اولیه می‌شوند. ایده‌های پذیرفته شده پس از دریافت ایمیل قبولی، فایل ارائه را تکمیل کرده و ارسال می‌کنند. تیم‌های پذیرفته‌شده در روز ارائه در مدت زمانی نسبتا کوتاه ایده خود را به تیم ارزیابی ویژن ارائه می‌دهند . در این مرحله پذیرش نهایی صورت می‌گیرد و مسیر زیبای رشد سریع استارتاپ و شکوفایی ایده آغاز می‌گردد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.