بلاگ ویژن

فین‌وی چیست؟

توسط در کارگاه 4 سپتامبر 2019

فین‌وی یک رویداد آموزشیست که شامل یکسری کارگاه های آموزشی در زمینه فین‌تک می‌باشد. این رویداد به عنوان یک رویداد جامع برای آموزش جدیدترین فناوری‌ها در حوزه خدمات مالی همچون بورس، بانک و بیمه در پاییز سال 1398 در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می‌شود.

معرفی

فین‌وی رویدادی‌ست منسجم و هدفمند برای ارتقای حوزه فین‌تک کشور. ما در فین‌وی می‌کوشیم تا از طریق خلق محتوای مناسب و آموزش کاربردی سبب توانمندسازی طیف گسترده‌ای از نخبگان و کارآفرینان کشور شویم. همچنین درصدد هستیم با تعامل و همکاری نزدیک با فعالین  صنعت خدمات مالی کشور، گامی موثر در راستای توسعه حوزه فین‌تک کشور برداریم.هدف از برگزاری این رویداد، تربیت نیروی کار توانمند و خلاق برای فعالیت در فین‌تک است. شرکت‌کنندگان از گروه‌های مختلفی همچون دانشجویان، کارآفرینان، فعالین صنعت مالی، مشاورین، متخصصان و دیگر علاقه‌مندان می‌توانند با شرکت در این رویداد با جدیدترین نوآوری‌ها و فناوری‌ها در حوزه خدمات مالی آشنا شده و آمادگی لازم برای شروع کسب و کار در حوزه فین‌تک را کسب کنند.

اهداف

چنانچه گفته شد، هدف اصلی فین‌وی ، تربیت نیروی کار (کارآفرین) توانمند و خلاق در حوزه فین‌تک است. با توجه به همین موضوع، فین‌وی در راستای آموزش و آشنایی علاقه‌مندان با حوزه فین‌تک قدم برداشته است. در گام اول، این رویداد با تقسیم کردن فین‌تک به 8 بخش کلی، به معرفی و بیان مدل‌های کسب و کار در این بخش‌ها پرداخته و آموزش‌های اولیه را به مخاطبان ارائه خواهد کرد.

اما این پایان راه نیست. فین‌وی قصد دارد این آموزش‌ها را چه به صورت الکترونیکی و چه به صورت حضوری به شهرهای دیگر کشور توسعه دهد. در گام بعدی، آموزش‌های لازم برای ایجاد و توسعه کسب و کار فین‌تکی به مخاطبان ارائه خواهد شد. یکی دیگر از رویدادهای آتی، برگزاری مسابقاتی به صورت Reverse Pitch به نام، FinDays است. در این رویداد چالش‌ها از سوی صنعت ارائه خواهد شد و شرکت‌کنندگان با تشکیل هسته‌های اولیه کسب و کارهای فین‌تکی برای حل این چالش‌ها راهکار خواهند یافت. همچنین برنامه‌های آموزشی عملی که نیروهای فنی را برای پیاده‌سازی محصولات فین‌تک توانمند خواهد ساخت، تحت عنوان FinWay+ (فین‌وی‌ پلاس)، در دستور کار فین‌وی قرار گرفته است.

به طور کلی، خروجی‌های مورد نظر از برگزاری این رویدادها به شرح زیر می‎باشد:

 • معرفی و آشنایی افراد علاقه‌مند با بخش‌های مختلف فین‌تک
 • تربیت نیروی کار (کارآفرینان) توانمند و خلاق در حوزه فین‌تک
 • شناسایی افراد مستعد و توانا برای معرفی به شرکت‌ها و شتابدهنده‌های کسب و کار
 • توانمند سازی افراد برای ارائه راه‌حل‌های خلاقانه جهت حل چالش‌های صنعت
 • کمک به شبکه‌سازی و تیم‌سازی افراد علاقه‌مند برای ایجاد کسب و کار در حوزه فین‌تک
 • کمک به فرهنگ‌سازی و آشنایی
 • مردم با فین‌تک و ظرفیت‌ها کاربردهای آن در زندگی روزمره

مخاطبین

مخاطبین این رویدادها، تمامی علاقه‌مندان به حوزه‌های IT، کسب و کار، مالی و FinTech و دیگر علاقه‌مندان هستند. در حقیقت، محدودیتی برای شرکت‌کنندگان وجود ندارد و هر کسی با هر علاقه‌مندی و هر سطح دانشی می‌تواند در این رویدادها شرکت کند. اما میزان توانایی هر کدام از شرکت‌کنندگان در طول رویداد ارزیابی می‌شود و بر اساس همین ارزیابی فرصت‌هایی از طرف حامیان به آن‌ها پیشنهاد می‌شود.

توانایی‌هایی که افراد پس از شرکت در این رویدادها کسب می‌کنند، عبارتند از:

 • آشنایی با فین‌تک و حوزه‌های زیر مجموعه آن
 • شناخت مدل‌های مختلف درآمدی فین‌تک‌ها
 • توانایی طراحی و ارائه ارزش پیشنهادی در حوزه فین‌تک
 • توانایی تشخیص چالش‌ها و نیازهای بازارهای مالی
 • توانایی ارائه راه‌حل‌های خلاقانه برای حل چالش‌ها
 • آشنایی با کاربردهای فین‌تک و استفاده آن‌ها در زندگی روزمره
 • توصیف تأثیرات تکنولوژی که بر بخش‌های مختلف صنعت مالی
 • تشریح مدل‌های مختلف نوآوری در  مالی
 • ارزیابی ترندهای تکنولوژی مهمی که در حال اثرگذاری روی صنعت مالی هستند
 • تشریح فرصت‌هایی که توسط فین‌تک‌ها به صنعت مالی آورده شده

اطلاعات رویدادها

ما در فین‌وی، فین‌تک را به ۸ حوزه جداگانه تقسیم کردیم و هر حوزه را در قالب یک کارگاه جداگانه قرار دادیم. در طول رویداد، ضمن آموزش هر کدام از مباحث این ۸ حوزه، شرکت‌کنندگان قادر خواهند بود تا پای صحبت پیشکسوتان هر کدام از این حوزه‌ها بنشینند و همچنین از زبان نمونه‌های موفق استارتاپ‌های هر حوزه، داستان مسیر توسعه کسب و کارهای آن‌ها را بشنوند. همچنین فرصتی برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده تا ضمن آشنایی با یکدیگر و شبکه‌سازی، بتوانند تیم مورد نظر خود را برای شروع کسب و کار شکل دهند.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد کارگاه‌ها، می‌توانید به صفحه کارگاه‌های فین‌تک در سایت مراجعه کنی. همچنین اگر علاقه دارید تا اطلاعات بیشتری در مورد رویداد ‌FinWay 2019 کسب کنید، می‌توانید پروپوزال ‌FinWay 2019 را دانلود و مطالعه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.