بلاگ ویژن

مقدمه ای بر مباحث مالی و حسابداری شرکتی

توسط در دسته‌بندی نشده 3 سپتامبر 2021

مدیران واحدهای تجاری با استفاده از حسابداری شرکت‌ها می‌توانند گزارش تکمیلی و مرتبی از کلیه دادوستدها و حساب و کتاب‌های شرکت را در اختیار داشته باشند.

در حال حاضر مباحث حسابداری شرکت‌ها به یکی از مباحث اصلی تبدیل شده است که علاوه‌ بر مدیران شرکت، سایر ذی‌نفعان، سهامداران، سازمان امور مالیاتی و غیره نیز به آن توجه خاصی دارند.

در ایران شرکت‌های متعددی در حال کار هستند که هر یک از این شرکت‌ها ویژگی‌های خاصی دارند. تمام این شرکت‏ ها به منظور کسب سود و درآمد بیشتر فعالیت می‌کنند و از این رو بایستی از نظر مالی شفافیت کافی را داشته باشند. شرکت‏ های بزرگ و کوچک از قسمت‌های بسیار زیادی ایجاد شده‌اند.

هر یک از این بخش‌ها وظایف ویژه‌‌ و خاصی را برعهده دارند و همکاری آن‌ها با یکدیگر فعالیت اصلی شرکت را موجب می‌شوند. در گذشته به سبب عدم وجود شرکت‌های تجاری، کار رسیدگی به حساب‌های کسب و کارها چندان پیچیده نبوده و اغلب خود افراد به تمام حساب‌ها رسیدگی می‌کردند.

کارگاه مقدمه‌ای بر مباحث مالی و حسابداری شرکتی، از مجموعه کارگاه‌های مدرسه اشتغال مدرس یا طرح توانمندسازی شغلی صدف بصورت وبینار بر بستر اسکای‌روم برگزار می‌شود. 
مدرس این کارگاه سرکار خانم پریسا صدق، مدیر مالی شرکت مهندسی سابط نقش جهان می‌باشد.

 سرفصل‌های کارگاه

  •  حسابداری مالی ( آشنایی با حسابداری، اصول و مفروضات حسابداری و شناخت عناصر صورت‎های مالی، ثبت های حسابداری مورد نیاز در پایان سال مالی )
  •  حسابداری در محیط‎های مجازی و نحوه بستن حساب‎ها
  •  قانون مالیات  الزامات قانونی، مالیات بر درآمد شرکتها و فرآیند رسیدگی دادرسی مالیاتی

این رویداد بخشی از طرح مدرسه اشتغال مدرس می باشد؛ برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر با این طرح، می توانید به صفحه اصلی این دوره مراجعه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.