بلاگ

فراخوان شتابدهی ویژن استودیو برای جذب استارتاپ های نوآور

توسط 3 فوریه 2022

همه ما در طول زندگی‌مان ایده‌ها یا کار‌های نیمه انجام‌شده‌ای داشته‌ایم که هرگز به سمت آنها برنگشتیم و آنهارا به نتیجه‌ای نرساندیم. ترس از جزئیات ندانسته و یا از دست دادن سرمایه در مسیری نامعلوم اجرای آنها را به تعویق می‌انداخت یا به صورت کلی آن ایده‌ها را کنار می‌گذاشت.

حال در عصر دیجیتال راه‌اندازی کسب‌وکار نسبت به ادوار گذشته راحت‌تر و زیرساخت‌های آن در دسترس‌تر است. کانال‌های معرفی و فروش ایده نتنها برای افراد اهل فن، بلکه برای هر فردی که سطح سواد متوسطی از کار با کامپیوتر و ابزارهای دیجیتال دارد مهیا هستند. همچنین فراگیر شدن فرهنگ کارآفرینی، فضاهای کار اشتراکی ارزان و همینطور وجود شتابدهنده ها و سرمایه‌گذاران از جمله عواملی هستند که این مسیر را برای افراد هموارتر کرده‌اند. خطر بالای شروع یک کسب‌وکار نوآورانه باعث شد تا در دنیا، سرمایه‌گذاران خطرپذیر ایجاد شوند. آنها نه تنها بخشی از خطر مالی ایجاد کسب‌وکار را به عهده می‌گیرند، بلکه با امکاناتی که در اختیار تیم‌ها قرار می‌دهند، هزینه راه‌اندازی را بیش از پیش کاهش می‌دهند و با راهنمایی و اتصال تیم به شبکه خود مسیر را سریع‌تر، راحت‌تر و شفاف‌تر می‌کنند.

اما هر کدام از سرمایه‌گذاران در مرحله متفاوتی حاضر به همکاری با یک کسب‌وکار هستند و توقع‌های متفاوتی از تیمی که می‌خواهند روی آن سرمایه‌گذاری کنند دارند. شتابدهنده‌ جزو اولین این سرمایه‌گذاران است و یک فرد یا تیم علاقمند به ایجاد کسب‌وکار می‌تواند به آن مراجعه کند.

ویژن تاکنون با برگذاری دوره‌های آموزشی در حوزه‌های مربوطه، مشاوره به ده‌ها کسب‌وکار با هدف توسعه‌بخشی و کمک به جامعه نوآور ایران قدم در این راستا نهاده‌است. حال در اولین فراخوان خود، قصد دارد تا از استارتاپ‌های نوآور حمایت کند و با پایین آوردن نرخ شکست در آنها در مسیر رشد و نمو کمک کند. اولویت‌های پذیرش در ویژن عبارت‌اند از تیم‌هایی که در حوزه‌های زیر مشغول به فعایت هستند:

فین‌تک;

هوش مصنوعی;

بلاک‌چین;

محتوای دیجیتال.

در برنامه شتابدهی‌مان سعی داریم تا جای ممکن به عموم نیازهای اولیه راه‌اندازی کسب‌وکار پاسخ دهیم. آموزش‌های مورد نیاز در مراحل مختلف نمو استارتاپ در راستای مهیا ساختن زیرساخت‌های علمی راه‌اندازی کسب‌وکار و همچنین اطلاعات بازار هدف آنها و به علاوه برگزاری جلسات هفتگی منظم در جهت ایجاد اطمینان از درستی حرکت تیم‌ها، ایجاد شبکه‌ای برای اتصال تیم‌ها به افراد و سازمان‌هایی که به آنها نیاز دارند و در نهایت کمک به تیم‌ها درجهت پیداکردن سرمایه‌گذار مناسب و همچنین در جنبه‌های مختلف فرآیند جذب سرمایه از خدمات پایه برنامه شتابدهی است.

روند پذیرش تیم‌ها به این شکل است که تیم‌های متقاضی پس از ثبت در خواست در وبسایت ویژن، توسط تیم ارزیابی مجموعه بررسی اولیه می‌شوند. ایده‌های پذیرفته شده پس از دریافت ایمیل قبولی، فایل ارائه را تکمیل کرده و ارسال می‌کنند. تیم‌های پذیرفته‌شده در روز ارائه در مدت زمانی نسبتا کوتاه ایده خود را به تیم ارزیابی ویژن ارائه می‌دهند . در این مرحله پذیرش نهایی صورت می‌گیرد و مسیر زیبای رشد سریع استارتاپ و شکوفایی ایده آغاز می‌گردد.

آشنایی با روند پذیرش و استفاده از حمایت های مراکز رشد و پارک های علم و فناوری

توسط 18 سپتامبر 2021

کارگاه نحوه پذیرش و استفاده از حمایت های مراکز رشد و پارک های علم و فناوری، از مجموعه کارگاه‌های مدرسه اشتغال مدرس یا طرح توانمندسازی شغلی صدف بصورت وبینار بر بستر اسکای‌روم برگزار می‌شود. 
مدرس این کارگاه جناب آقای مهندس حامد ابراهیمی معاون فناوری پارک علم و فناوری مدرس می‌باشد.

 سرفصل‌های کارگاه

 •  نقش مراکز رشد و پارکها در زیست بوم کارآفرینی
 •  حمایتهای مراکز رشد از کسب و کارهای نوپا
 •  فرآیند پذیرش و ارزیابی در مرکز رشد 
 •  پارک علم و فناوری در قامت یک اکوسیستمی مورد نیاز در پایان سال مالی )

این رویداد بخشی از طرح مدرسه اشتغال مدرس می باشد؛ برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر با این طرح، می توانید به صفحه اصلی این دوره مراجعه کنید.


ثبت نام در رویداد

پنل انتقال تجربیات کارآفرینان موفق (با محوریت چالش‌های کسب‌وکار)

توسط 17 سپتامبر 2021

پنل انتقال تجربیات کارآفرینان موفق (با محوریت چالش های کسب‌وکار)، از مجموعه کارگاه‌های مدرسه اشتغال مدرس یا طرح توانمندسازی شغلی صدف بصورت وبینار بر بستر اسکای‌روم برگزار می‌شود. 
مهمانان این پنل، جناب آقای حمید طهماسبی (هم-بنیانگذار و مدیرعامل خدمت از ما)، جناب آقای فرشاد شبانکاره (بنیانگذار صدتحلیل {پلتفرم مشاوره سرمایه گذاری})، جناب آقای محمدمهدی فاطمیان (هم-بنیانگذار و مدیرعامل زیبال)، جناب آقای حامد نوری (مدیر اجرائی مجموعه الوبیزنس)  و جناب آقای احسان یوسفی (هم-بنیانگذار آژانس دیجیتال مارکتینگ مهتاب) خواهند بود.

درباره پنل

 آیا تاکنون داستان کارآفرینان موفق را شنیده اید؟

 آیا میدانستید پشت همه موفقیت های امروز کارآفرینان، تلاش ها و شکست های زیادی نهفته است؟

 آیا علاقه مند هستید تا از تجربیات ارزشمند کارآفرینان استفاده کنید؟

 پارک علم و فناوری مدرس با همکاری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و پارک پردیس، در راستای ترویج فرهنگ کارآفرینی ، دوپنل انتقال تجربه کارآفرینی با حضور کارآفرینان برتر کشور برگزار می کند.

 در هر یک از این نشست ها با دو موضوع “راه اندازی کسب وکارهای نوآورانه” و “چالش های توسعه کسب وکار”، و با حضور کارآفرینان برتر، نه تنها جنبه های کاربردی کارآفرینی بررسی می شود بلکه انتقال تجربه این کارآفرینان می تواند راهنمای خوبی برای افرادی باشد که در آغاز این راه پرمخاطره هستند. برگزاری پنل های انتقال تجربه نه تنها بهترین راه ترویج کارآفرینی و کمک به انگیزه بخشی به کارآفرینان نوپا برای ادامه مسیر پر افت و خیز کارآفرینی می باشد، بلکه به جوانان با انگیزه نیز کمک می نماید تا از اشتباهات افراد صاحبنظر درس گرفته و مسیر بهتری را انتخاب نمایند.

این رویداد بخشی از طرح مدرسه اشتغال مدرس می باشد؛ برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر با این طرح، می توانید به صفحه اصلی این دوره مراجعه کنید.


ثبت نام در رویداد

آشنایی با تامین مالی نوآوری

توسط 16 سپتامبر 2021

کارگاه آشنایی با تامین مالی نوآوری، از مجموعه کارگاه‌های مدرسه اشتغال مدرس یا طرح توانمندسازی شغلی صدف بصورت وبینار بر بستر اسکای‌روم برگزار می‌شود. 
مدرس این کارگاه جناب آقای محمد میلانی مدیر صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه پارتیان می‌باشد.

 سرفصل‌های کارگاه

 •  تامین مالی چیست؟
 • انواع روش های تامین مالی نوآوری بر اساس ماهیت
  • بلاعوض
  • مبتنی بر سهام
  • مبتنی بر بدهی
 • مطالب تکمیلی

این رویداد بخشی از طرح مدرسه اشتغال مدرس می باشد؛ برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر با این طرح، می توانید به صفحه اصلی این دوره مراجعه کنید.


ثبت نام در رویداد

آشنایی با نحوه ارزیابی و حمایت‌های دانش‌بنیان

توسط 15 سپتامبر 2021

کارگاه آشنایی با نحوه ارزیابی و حمایت‌های دانش‌بنیان، از مجموعه کارگاه‌های مدرسه اشتغال مدرس یا طرح توانمندسازی شغلی صدف بصورت وبینار بر بستر اسکای‌روم برگزار می‌شود. 
مدرس این کارگاه جناب آقای محمدصادق سبط‌الشیخ انصاری معاون برنامه‌ریزی و توسعه پارک علم‌وفناوری مدرس می‌باشد.

 سرفصل‌های کارگاه

 •  شرکت دانش بنیان
 • ثروت واقعی کجاست؟
 • توسعه دانایی محور
 • چرا دانش‌بنیان شویم؟
 • قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات
 • آیین نامه اجرایی قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات
 • حمایت های قانونی
 • حمایت های بین دستگاهی
 • سایر حمایت ها
 • مقایسه مزایای قانونی دانش بنیانی و استقرار در پارک های علم و فناوری
 • چگونه دانش بنیان شوم؟
 • چه محصولاتی دانش بنیان می شوند؟
 • انواع شرکت های دانش بنیان

این رویداد بخشی از طرح مدرسه اشتغال مدرس می باشد؛ برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر با این طرح، می توانید به صفحه اصلی این دوره مراجعه کنید.


ثبت نام در رویداد

آشنایی با سرمایه‌گذاری جسورانه

توسط 11 سپتامبر 2021

کارگاه آشنایی با سرمایه‌گذاری جسورانه، از مجموعه کارگاه‌های مدرسه اشتغال مدرس یا طرح توانمندسازی شغلی صدف بصورت وبینار بر بستر اسکای‌روم برگزار می‌شود. 
مدرس این کارگاه جناب آقای علی عمیدی، مدیرعامل شرکت کارن کراد می‌باشد.

درباره کارگاه

به زبان ساده اگر بخواهیم بگوییم شرکت‌های سرمایه‌گذاری در قبال سرمایه خود که جهت رشد و یا شکل‌گیری شرکت‌های نوپا تزریق می‌کنند به جای گرفتن چک و سفته و سند ملکی و داستان‌های معمول دیگر در سرمایه‌گذاری‌های سنتی، سهام بخشی از شرکت را دریافت می‌کنند. به عبارت دیگر اگر شرکت رشد کند، سود و پاداش جسارت خود را خواهند گرفت و اگر شکست بخورد تمرینی برای سرمایه‌گذاری‌های بهتر در آینده خواهد بود. اما معمولا چون سرمایه‌گذاری فراصندوق‌ها در مراحل انتهایی کسب و کارهایی صورت می‌گیرد که آزمون بازدهی و ریسک خود را پشت سر گذاشته‌اند شکست سرمایه‌گذاری به آن مفهوم جا افتاده آنچنان رخ نمی‌دهد و سرمایه‌گذاران با اشتیاق بیشتری برای این نوع خطر کردن اعلام آمادگی می‌کنند.

این رویداد بخشی از طرح مدرسه اشتغال مدرس می باشد؛ برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر با این طرح، می توانید به صفحه اصلی این دوره مراجعه کنید.


ثبت نام در رویداد