رویدادهای ناحیه نوآوری مدرس

مجموعه کارگاه‌های توسعه فردی ویژه ساکنین ناحیه نوآوری مدرس

این رویدادها و کارگاه های آموزشی توسط پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس به عنوان متولی ناحیه نوآوری مدرس برگزار می شود. و هدف از آن تقویت رویکرد نوآوری و خلاقیت بین طیف های مختلف مردم و گروه های اجتماعی ساکن در ناحیه می باشد. ناحیه نوآوری مدرس در منطقه شش شهرداری تهران واقع شده است. 

می‌توان گفت کارآفرینی در جامعه به عنوان یک محرک اصلی برای ایجاد یک شغل معرفی شده است و نقش بسیار مهم و بسزایی را در جامعه و میان مردم ایفا می‌کند و هم‌چنین باعث رشد و شکوفایی استعدادهای نهفته افراد جامعه شده و موجب می شود تا افراد جامعه با استفاده از آن به انواع موفقیت‌های فردی و مالی و شغلی دست پیدا کنند. در این راستا دانشگاه تربیت مدرس با توجه به پتانسیل های ارزشمند ناحیه‌ایی که در آن واقع شده است، از جمله واقع شدن کسب و کار ها و استارتاپ ها،دانشجویان و … در این ناحیه، که تمامی این عوامل مسئولان دانشگاه را به تکاپو در راستای ایفای رسالت خود در ارتقای سبک کارآفرینی و جا انداختن آن در دانشجویان و دانش آموزان، واداشته است.بدین منظور برای دانشگاه تربیت مدرس مجموعه رویدادهایی را در راستای ارتقای توسعه فردی افراد در ابتدا پرداخته است.

تمامی اهداف فوق در راستای زنجیرۀ تبدیل علم به ثروت دیده شده و در این زنجیره تمام تلاش برگزار‌کنندگان این است که فضایی  برای مهارت آموزی و پرورش خلاقیت ایجاد کنیم تا بتوانیم از این استعداد ها برای حل چالش‌های پیش رو استفاده کنیم.

مخاطبین

هدف از برگزاری این رویداد، معرفی جامع بخش‌های مختلف حوزه‌های توسعه فردی و کارآفرینی به شرکت‌کنندگان از گروه‌های مختلفی همچون دانشجویان، کارآفرینان، شهروندان ناحیه‌ی نوآوری دانشگاه تربیت مدرس، مشاورین، متخصصان و دیگر علاقه‌مندان حوزه‌های توسعه فردی و نوآوری می‌باشد. شرکت‌کنندگان می‌توانند با شرکت در این رویداد با جدیدترین مهارت های حوزه‌های توسعه فردی آشنا شده و توانایی و دانش خود را برای فعالیت در این حوزه ارتقا دهند.

عناوین کارگاه‌ها

این رویدادها شامل مباحثی در حوزه‌های توسعه فردی و کارآفرینی  است در راستای آمادگی ذهنی و توانمندسازی افراد در ناحیه نوآوری صورت می‌گیرد که در یک دوره ی  تقریبا 1ماهه با12رویداد با توجه به شرایط موجود به صورت آنلاین برگزار می‌گردد.

آقای دکتر مهدی حکیمی

کارگاه عزت نفس

کارگاه بررسی راهکارهای افزایش عزت نفس با عنوان {عزت نفس چیست؟} توسط مجموعه ویژن و پارک علم و فناوری مدرس در تاریخ 21 فروردین برگزار خواهد شد.

خانوم دکتر ملیحه میرزایی

کارگاه مهارت‌های ارتباطی 1​

کارگاه مهارت‌های ارتباطی 1 توسط مجموعه ویژن و پارک علم و فناوری مدرس در تاریخ 25 فروردین برگزار خواهد شد.

جناب آقای رضا مومن‌خانی

کارگاه برنامه‌ریزی و مدیریت زمان​

کارگاه برنامه‌ریزی و مدیریت زمان توسط مجموعه ویژن و پارک علم و فناوری مدرس در تاریخ 26 فروردین برگزار خواهد شد.

خانوم دکتر ملیحه میرزایی

کارگاه هوش هیجانی​

کارگاه هوش هیجانی (هوش عاطفی و کاربردهای آن در روابط خانوادگی و شغلی)، توسط مجموعه ویژن و پارک علم و فناوری مدرس در تاریخ 30 فروردین برگزار خواهد شد.

خانوم دکتر ملیحه میرزایی

کارگاه مهارت‌های ارتباطی 2

کارگاه مهارت‌های ارتباطی 2، توسط مجموعه ویژن و پارک علم و فناوری مدرس در تاریخ 6 اردیبهشت برگزار خواهد شد.

آقای دکتر محمدجواد فهیمی‌فر

کارگاه شناسایی استعدادهای فرزندان

کارگاه شناسایی استعدادهای فرزندان، توسط مجموعه ویژن و پارک علم و فناوری مدرس در تاریخ 8 اردیبهشت برگزار خواهد شد.

آقای دکتر محمدجواد فهیمی‌فر

کارگاه پرورش کودکان هوشمندتر

کارگاه پرورش کودکان هوشمندتر، توسط مجموعه ویژن و پارک علم و فناوری مدرس در تاریخ 16 اردیبهشت برگزار خواهد شد.

خانوم دکتر ملیحه میرزایی

کارگاه مهارت‌های ارتباطی 3

کارگاه مهارت‌های ارتباطی 3، توسط مجموعه ویژن و پارک علم و فناوری مدرس در تاریخ 20 اردیبهشت برگزار خواهد شد.

خانوم دکتر مهسا قربانی

دوره کاربردی آموزش سواد مالی

دوره کاربردی آموزش سواد مالی بر اساس استانداردهای بین‌المللی، توسط مجموعه ویژن و پارک علم و فناوری مدرس در تاریخ 22 اردیبهشت برگزار خواهد شد.

خانوم دکتر سپیده وحیدهرندی

کارگاه مدیریت استرس

کارگاه مدیریت استرس و روش‌های کاهش استرس در محیط کار و زندگی، توسط مجموعه ویژن و پارک علم و فناوری مدرس در تاریخ 25 اردیبهشت برگزار خواهد شد.

آقای دکتر مهدی حکیمی

مفهوم خلاقیت، نوآوری، ایده و فرصت

مفهوم خلاقیت، نوآوری، ایده و فرصت، توسط مجموعه ویژن و پارک علم و فناوری مدرس در تاریخ 29 اردیبهشت برگزار خواهد شد.